Obecnie jesteśmy zamknięci – zmieniamy się dla Was

Odzyskaj harmonię: Topowe spa oferujące terapie odstresowujące

Masz już dość gonitwy zdarzeń i myśli w Twoim życiu? Czujesz zmęczenie codziennym pędem i towarzyszącemu mu napięciu oraz stresowi? Chcesz przerwać to błędne koło? Zatrzymaj się na chwilę i pozwól sobie pomóc. Kilka kroków doprowadzi Cię do celu – zmniejszenia stresu w codziennym życiu i odzyskania radości z małych chwil.

Odzyskaj harmonię poprzez oddech

To pierwsza i najprostsza rzecz, jaką możesz zrobić, aby odzyskać harmonię i równowagę w życiu codziennym. Głębokie, spokojne oddychanie pozwala skutecznie rozluźnić mięśnie, spowolnić rytm serca i obniżyć ciśnienie krwi. To właśnie 3 najczęstsze objawy stresu. Redukując je sprawiasz, że będzie miał on mniej destrukcyjny wpływ na Twój organizm. Poświęć 5-10 minut każdego dnia, aby oddychać głęboko, miarowo i bez rozproszeń otoczenia. Możesz się wspomóc filmami lub aplikacjami, które przeprowadzą Cię przez ten proces.

Ruch terapią odstresowującą

Na pewno zdarzyło Ci się słyszeć, że aktywność fizyczna wpływa odstresowująco na organizm, ale czy naprawdę tak jest? Tak! Po około 20 minutach aktywności fizycznej Twój organizm zaczyna wydzielać endorfiny – hormony szczęścia. Jednocześnie spada poziom tzw. hormonu stresu, czyli kortyzolu. Dodatkowo wysiłek fizyczny wymaga… ruchu mięśni. Jest duża szansa, że zniwelujesz nim wiele napięć, które wywołuje stres i siedzący tryb życia. Sport dla wielu jest też formą medytacji i czasem tylko dla siebie. To moment w ciągu dnia, gdy przestajesz myśleć o pracy, zdenerwowanym szefie, czy marudzącym dziecku. Skupiasz się na ruchu, a dla mózgu taka forma odpoczynku jest najlepsza.

Topowe SPA w Zielonej Górze

Możesz wygospodarować dla siebie więcej czasu? Chcesz poczuć głębię relaksu? Marzysz o tym, aby za każdym razem zrobić to w nieco inny sposób? Sprawdź ofertę Fluo Wellness – kompleksu SPA w Zielonej Górze. W naszej przestrzeni łączymy aktywność fizyczną z głębokim relaksem w specjalnej strefie SPA. To pozwala odkryć całą paletę możliwości na odstresowanie: od masażu, przez głębokie oddychanie w saunie lub grocie solnej, na wysiłku podczas gry squasha, czy ćwiczeń na siłowni kończąc. To czas tylko dla Ciebie i Twojego relaksu. Spróbujesz?

Terapia odstresowująca u specjalisty

Miej na uwadze, że powyższe propozycje są świetną terapią profilaktyczną. Działają również przy początkowych fazach problemów ze stresem. Poważniejsze stany wymagają konsultacji ze specjalistą. Stres przewlekły to schorzenie, przy którego leczeniu może Ci być potrzebna pomoc farmakologiczna, czy terapia psychologiczna. Jeżeli widzisz, że powyższe metody kompletnie nie działają lub nie jesteś w stanie wdrożyć ich w swoją codzienność – skonsultuj swój stan z lekarzem lub psychoterapeutą.

Masaż ciała budzi piękno od wewnątrz i na zewnątrz

Głęboki relaks i regeneracja tkanki mięśniowej to podstawowy cel masażu. Jak to się dzieje, że po jego wykonaniu zmniejsza się stres? Wyrzut kortyzolu (który następuje w wyniku sytuacji stresogennych) powoduje m.in. napięcie mięśni. Jest ono niewielkie i możemy go nawet świadomie nie dostrzegać. Sesja masażu pozwala uwolnić ciała od efektów stresu i poprawić Twoje samopoczucie. Dobre rezultaty zabieg przynosi także skórze, która czerpie składniki mineralne z zastosowanych olejków lub masła shea.

Lubisz zgłębiać świat relaksu?

Pomożemy Ci w tym! Zajrzyj na naszego bloga Fluo Wellness, w którym znajdziesz przydatne artykuły o sposobach na relaks – ten domowy i profesjonalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obecnie jesteśmy zamknięci - zmieniamy się dla Was