Obecnie jesteśmy zamknięci – zmieniamy się dla Was

Spa dla duszy i ciała: Luksusowe oazy relaksu w Polsce

Polska jest krajem, w którym nie brakuje ośrodków uzdrowiskowych. Możemy skorzystać z ich dobrodziejstw, ciesząc oczy i działając prozdrowotnie na ciało. Zastanawiasz się może, gdzie warto jechać i jak odnaleźć oazy relaksu w Polsce? Czytaj dalej!

Dla zdrowia płuc – Wieliczka

Słynna kopalnia soli w Wieliczce to nie tylko miejsce o historycznym, czy duchowym zabarwieniu. Niewiele osób wie, że w jej murach działa uzdrowisko! Wykorzystuje się w nim unikalny mikroklimat (niska temperatura powietrza, wysoka wilgotność i duża zawartość chlorku sodu), który panuje w kopalni. Pomaga on łagodzić objawy schorzeń alergicznych (w tym astmy oskrzelowej), chorób gardła, nosa, krtani i zatok, a także zapaleń płuc i oskrzeli.

Luksusowa oaza relaksu: Kołobrzeg

Kołobrzeg kojarzy się dziś przede wszystkim z luksusowym nadmorskim kurortem. Miejsce do wypoczynku dla całej rodziny, gdzie każdy (jak to nad morzem) uzupełni ilość jodu w swoim organizmie. Miasto ma też swoją historię uzdrowiskową ze względu na obfite złoża Borowiny. Pomagają one w chorobach skóry, kardiologicznych, reumatycznych, czy problemach z górnymi i dolnymi drogami oddechowymi.

Szczawnica – spa dla ciała

Miasto jest szczególnie znane ze względu na swoje wody mineralne, którymi od ponad 200 lat przeprowadza się prozdrowotne kuracje. Panujący w Szczawnicy mikroklimat sprzyja zaś regeneracji dróg oddechowych. Liczne interesujące szlaki turystyczne skłaniają z kolei do wzmożonej aktywności fizycznej – pieszej lub rowerowej. To jedyne takie miejsce w polskich górach, które łączy kuracje prozdrowotne z niezwykle aktywnym uprawianiem turystyki.

Radlin i największe tężnie solankowe w Polsce

W Radlinie znajduje się jedna z największych tężni w Polsce. Liczy sobie 7 metrów wysokości i aż 21 metrów długości. Jest to drewniany obiekt leczniczy, który zbudowano na potrzeby mieszkańców Śląska. Wstęp na teren tężni jest bezpłatny, aby każdy mógł skorzystać z inhalacji prozdrowotnych tego miejsca.

SPA dla duszy i ciała: luksusowa oaza relaksu w Zielonej Górze

Wymienione wyżej miejsca są zdecydowanie warte odwiedzenia. Szczególnie przez osoby, które zmagają się z wymienionymi wyżej schorzeniami. Co, jednak gdy ogólnie jesteśmy zdrowi i potrzebujemy jedynie odrobiny relaksu? Wszak redukcja stresu też jest wyrazem dbania o swój organizm! W takiej sytuacji warto postawić na zabiegi SPA. Najlepsze jest to… że możesz znaleźć taką oazę relaksu w Zielonej Górze!
Mowa tu o Fluo Wellness! Jesteśmy jedynym miejscem w okolicy, które ma grotę solną z prawdziwymi tężniami. Uzupełnia jod szybciej niż nad morzem (45 minut w grocie = 3 dni nad morzem. Tu dowiesz się: Jak działa grota solna?)! Znajdziesz u nas także 5 różnych saun, które przyspieszają krążenie krwi i oczyszczają organizm z toksyn. Zachęcamy też do skorzystania z oferty masaży, które świetnie rozluźniają mięśnie ciała i ujędrniają skórę. Na co dzień organizm wzmocnisz podczas ćwiczeń na naszej siłowni lub partyjek w squasha.
Jak widzisz – nie trzeba daleko jechać, aby zadbać o profilaktykę swojego zdrowia. Nikogo nie trzeba przekonywać, że jest ona niezwykle ważna, aby Twój organizm działał bez zarzutu przez długi czas. Możesz zadbać o siebie i swoich bliskich już dziś razem z Fluo Wellness. Nie wiesz, na jaki zabieg SPA się zdecydować? Napisz do nas. Chętnie Ci podpowiemy!

Lubisz zgłębiać świat relaksu?

Pomożemy Ci w tym! Zajrzyj na naszego bloga Fluo Wellness, w którym znajdziesz przydatne artykuły o sposobach na relaks – ten domowy i profesjonalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obecnie jesteśmy zamknięci - zmieniamy się dla Was