Obecnie jesteśmy zamknięci – zmieniamy się dla Was

Grota solna — czy jest zdrowa? Czy są jakieś przeciwwskazania do seansu? Jak działa grota solna na Twój organizm?

Przebywanie w grocie solnej dla wielu osób ma aspekt relaksacyjny. Niezwykły mikroklimat, który panuje w pomieszczeniu, nasycony jodem i mikroelementami pozwala poczuć się niczym w trakcie pobytu nad Morzem Martwym. Jednak czy wizyta w grocie solnej może być niebezpieczna? Sprawdź, czy istnieją przeciwwskazania do korzystania z jaskini pełnej kryształków soli!

Jak działa grota solna?

Dlaczego w grocie solnej czujemy się, jak nad morzem? Wszystko za sprawą wspaniałych kryształków. Pochodzą one najczęściej z okolic Morza Czarnego, Martwego, czy Bałtyckiego. Całe pomieszczenie wypełnione jest pięknymi blokami, choć nie poczujesz się tu jak we wnętrzu kopalni soli w Kłodawie lub Wieliczce. Grota przypomina bajkową scenerię z odpowiednią grą świateł i muzyką w tle. Warunki otoczenia są w pełni kontrolowane — temperatura osiąga wartość ok. 23-24 stopni Celsjusza, a wilgotność nie powinna przekraczać 45 procent. W tym celu pomieszczenie jest wyposażone w specjalny system podgrzewania i wentylacji.

Pobyt w grocie — mikroklimat

Połączenie soli z odpowiednią temperaturą i wilgotnością tworzy słynny mikroklimat. Jest on nasycony pierwiastkami, obecnymi w solnych blokach. Dlaczego tak się dzieje? Sól paruje pod wpływem temperatury, uwalniając biopierwiastki. Zjonizowane powietrze jest pełne jodu, magnezu, miedzi, selenu, wapnia, bromu, czy potasu. Grota solna to pomieszczenie, które ma więc potencjał, by być czymś więcej niż miejscem odprężenia i relaksu.

Jaskinia solna — właściwości zdrowotne

Klimat groty solnej wpływa pozytywnie na nasz organizm. Przede wszystkim na układ oddechowy. To tam w pierwszej kolejności „wędrują” pierwiastki. Takie inhalacje sprawiają, że oczyszczają się górne i dolne drogi oddechowe Co ważne dla osób chorujących na astmę — rozluźniają się mięśnie oskrzeli. Seans z blokami solnymi reguluje także tętnicze ciśnienie krwi. To dobra nowina dla osób z chorobami krążenia. Ponadto: łagodzi objawy alergii skórnych i poprawia jej wygląd oraz kondycję, sprzyja redukcji wagi i wspomaga leczenie cellulitu.

Leczniczy pobyt w grocie solnej — wskazania

Pozytywny wpływ soli z Morza Martwego jest nieoceniony. Z tego względu jest grupa osób, u których szczególnie poleca się, a nawet zaleca pobyty w centrach z grotą. Pomaga w leczeniu m.in. takich dolegliwości, jak:
Korzystanie z seansów wpływa korzystnie na układ oddechowy, naczyniowy, hormonalny, czy pokarmowy. Istnieje przy tym grupa osób, która powinna skonsultować z lekarzem, czy właściwości prozdrowotne wystąpią również w ich przypadku.

Przeciwwskazania do korzystania z groty solnej

Dla większości osób seans w grocie solnej będzie miał charakter prozdrowotny. Jednak istnieje kilka przeciwwskazań do odprężania się w ten sposób. Dotyczy to osób, z takimi schorzeniami jak:
Jeśli tylko masz jakiekolwiek wątpliwości, czy Twój stan zdrowia pozwala Ci na terapię w grocie solnej, warto skonsultować się z lekarzem.

Zdrowe zasady seansu w grocie solnej

Czerpanie maksymalnie korzystnych właściwości soli wystąpi wtedy, gdy potrafimy w pełni wykorzystać jej możliwości. Z tego względu w grocie Fluo Wellness przebywa się bez ubrań, a jedynie w białych skarpetkach, będąc okrytym ręcznikiem. Pozwala to chłonąć skórze cenne pierwiastki, co spowalnia procesy starzenia. Chcesz się zrelaksować? Zapraszamy do Fluo Wellness w Zielonej Górze, gdzie odnajdziesz odprężenie wśród kryształków soli.

Lubisz zgłębiać świat relaksu?

Pomożemy Ci w tym! Zajrzyj na naszego bloga Fluo Wellness, w którym znajdziesz przydatne artykuły o sposobach na relaks – ten domowy i profesjonalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obecnie jesteśmy zamknięci - zmieniamy się dla Was