Obecnie jesteśmy zamknięci – zmieniamy się dla Was

Czy w Zielonej Górze znajduje się SPA?

Na pytanie postawione w tytule odpowiedź jest tylko jedna: Tak, w Zielonej Górze znajduje się SPA. Na początku warto jednak rozwinąć, co oznacza ten skrót. Wówczas zrozumiesz, dlaczego w Zielonej Górze warto odwiedzić miejsce, które w swojej nazwie nie zawiera terminu SPA. Robi się ciekawie? Czytaj dalej!

Co to jest SPA?

Według najbardziej pierwotnych definicji SPA to miejsce, w którym oferuje się zabiegi kosmetyczne i relaksacyjne dla działa. Głównie z nakierowaniem na skórę i wykorzystanie do ich przeprowadzenia wody. Wszystko przez skrót: SPA. Pochodzi on od nazwy Sanus Per Aquam, czyli uzyskiwania zdrowia poprzez wodę.
Z czasem jednak skrót zaczęto używać również w innych kontekstach. Już same zabiegi kosmetyczno-relaksacyjne skóry ludzie określali jako SPA. Stąd obserwujemy obecnie wiele gabinetów, które oferują np. tylko masaż (chociaż w nazwie widnieje SPA).
Przy tym możemy oczekiwać rozróżnienia miejsc, które oferują pojedyncze zabiegi oraz takich, w których można liczyć na bardziej kompleksową relaksację. Co innego bowiem “iść na masaż”, a odprężyć się i wzmocnić zdrowie na różne sposoby (w zależności od potrzeb) w danej jednostce czasu. Z tej potrzeby powstało…

Wellness w Zielonej Górze

Dokładniej mowa tu o FLUO Wellness, czyli części centrum rozrywki i relaksu PARK 79, znajdującego się w Zielonej Górze przy Alei Wojska Polskiego 79. FLUO nie bez powodu przyjęło taką nazwę. Świadomie zrezygnowaliśmy z cząstki “SPA”, aby nie wprowadzić nikogo w ewentualny błąd.
Dlaczego zatem Wellness? To pojęcie obejmuje dbanie o zdrowy styl życia. Nie tylko poprzez pojedyncze zabiegi, ale również aktywność fizyczną. Filozofia Wellness sięga więc o wiele dalej. Tu mamy osiągać równowagę ciała, umysłu i duszy, ściśle łącząc się ze zdrowiem.
Fluo Wellness to miejsce, w którym odnajdziesz zabiegi typowe dla SPA, a także możliwość zadbania o swoją aktywność fizyczną — na siłowni, czy grając w squasha. Wszystko to w otoczeniu pomieszczeń zaprojektowanych w sposób przemyślany. Ich wygląd, a nawet zapach ukoi Twój układ nerwowy. Ty zaś wybierzesz, czy chcesz skorzystać z zabiegów, takich jak masaż gorącymi kamieniami, czy cukrowy peeling ciała, a może poddać się aromaterapii, wybrać do groty solnej, jacuzzi lub sauny.

Lubisz zgłębiać świat relaksu?

Pomożemy Ci w tym! Zajrzyj na naszego bloga Fluo Wellness, w którym znajdziesz przydatne artykuły o sposobach na relaks – ten domowy i profesjonalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obecnie jesteśmy zamknięci - zmieniamy się dla Was