Obecnie jesteśmy zamknięci – zmieniamy się dla Was

Piękno od wewnątrz i na zewnątrz: Spa dla zdrowej skóry i dobrego samopoczucia

Wiele mówi się o prozdrowotnych właściwościach korzystania z zabiegów SPA. Wymienia się przede wszystkim redukcję stresu i przyspieszenie metabolizmu. Czy to jednak prawda? Cóż, efekty zależą od tego, na jaki zabieg się zdecydujesz. Przyjrzyjmy się im z bliska!

Grota Solna – SPA dla zdrowia płuc i nie tylko…

Fluo Wellness to jedyne miejsce w Zielonej Górze, które dysponuje grotą solną z prawdziwymi tężniami. Czas spędzony na wygodnym leżaku w tym pomieszczeniu to prawdziwa gratka dla Twojego organizmu! Wystarczy 45 minut, aby w płucach zgromadzić tyle jodu, co przez 3 dni pobytu nad morzem. Co daje grota solna? Reguluje ciśnienie krwi, łagodzi objawy alergii skóry (a przy tym poprawia kondycję i wygląd skóry), rozluźnia oskrzela, a nawet wspomaga leczenie cellulitu!
Ciekawi Cię jak działa grota solna? Przeczytaj nasz artykuł na ten temat!

Floating – dobre samopoczucie i zdrowa skóra

Co to jest floating? To sesja wypoczynkowa w zamkniętej wannie, wypełnionej solą EPSOM. Wpływa korzystnie przede wszystkim na układ nerwowy, ponieważ kapsuła odcina dopływ większości bodźców z otoczenia. Poprawia to samopoczucie, pozwalając w 60 minut odpocząć tak dogłębnie, jak przez 4 godziny snu. Sól EPSOM to źródło siarki i magnezu, które są dostarczane do skóry, paznokci i włosów podczas sesji. Następuje ich odżywienia. Co więcej, możesz także liczyć na szybkie zagojenie niewielkich skaleczeń, czy ran.

Saunowanie dla dobrego samopoczucia

Wysokie temperatury sprzyjają odnowie biologicznej. Ona zaś poprawia błyskawicznie nasze samopoczucie. Zwiększona wentylacja płuc, poszerzenie naczyń krwionośnych skóry, wzrost przemian materii i zmniejszenie napięć mięśniowych, które zachodzą podczas saunowania, wpływa na organizm regenerująco. Oczyszcza się skóra, “ucieka” tkanka tłuszczowa i cellulit. Tym samym usprawniamy też działanie układu odpornościowego.

Piękno od wewnątrz: Ganbanyoku

Piękno zaczyna się w naszym wnętrzu, dlatego dobrze jest maksymalnie oczyścić je ze wszelkich toksyn. Właśnie taki proces zachodzi podczas wizyty w saunie japońskiej Ganbanyoku. Seans polega na wypoczynku (w formie leżenia lub siedzenia) na podgrzewanym łóżku z krzemionki wulkanicznej. Czynność ta pobudza metabolizm tak bardzo, że w godzinę można spalić nawet 800-1200 kcal! Wraz z potem wydalane są toksyny, tłuszcz i metale ciężkie. Skóra staje się wyraźnie gładka, sprężysta i błyszcząca. Promieniowanie FIR przechodzi przez kolejne warstwy skóry, docierając znacznie głębiej, niż podczas sesji w tradycyjnej saunie. Ganbanyoku skutecznie i dogłębnie zmniejsza cellulit.

Peeling na zewnątrz – oczyszczenie dla zdrowej skóry

W Zielonej Górze Fluo Wellness proponuje cukrową odmianę peelingu. Jego zadaniem jest dogłębne oczyszczenie skóry i poprawa jej ukrwienia. Jak każdy peeling, złuszcza także naskórek. Zabieg pozostawia skórę gładką i lśniącą.

Masaż ciała budzi piękno od wewnątrz i na zewnątrz

Głęboki relaks i regeneracja tkanki mięśniowej to podstawowy cel masażu. Jak to się dzieje, że po jego wykonaniu zmniejsza się stres? Wyrzut kortyzolu (który następuje w wyniku sytuacji stresogennych) powoduje m.in. napięcie mięśni. Jest ono niewielkie i możemy go nawet świadomie nie dostrzegać. Sesja masażu pozwala uwolnić ciała od efektów stresu i poprawić Twoje samopoczucie. Dobre rezultaty zabieg przynosi także skórze, która czerpie składniki mineralne z zastosowanych olejków lub masła shea.

Lubisz zgłębiać świat relaksu?

Pomożemy Ci w tym! Zajrzyj na naszego bloga Fluo Wellness, w którym znajdziesz przydatne artykuły o sposobach na relaks – ten domowy i profesjonalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obecnie jesteśmy zamknięci - zmieniamy się dla Was