Obecnie jesteśmy zamknięci – zmieniamy się dla Was

Oaza spokoju w zgiełku miasta: Spa jako ucieczka od codzienności

Codziennie gdzieś biegniesz: do pracy, do szkoły, do domu. W kółko przeżywasz te same dni i masz już dosyć rutyny, która napawa Cię jedynie przytłoczeniem i zmęczeniem. Masz jednak wrażenie, że nie masz alternatywy. Przecież nie możesz nagle wszystkiego zostawić i wyjechać w przysłowiowe Bieszczady. Nie ma potrzeby, aby podejmować radykalne kroki. Wprowadź do swojej codzienności małe zmiany. Ucieknij od zgiełku miasta, choć na chwilę, i spróbuj relaksu w SPA. Zobacz, co przyniesie Ci ta idea.

Dlaczego tak trudno zostać oazą spokoju?

Najczęściej w ramach codziennego relaksu poleca się medytację, głębokie oddychanie lub drobne ćwiczenia fizyczne. Wszystkie te aktywności, regularnie wykonywane faktycznie mogą poprawić Twój codzienny komfort. To prawda. Nie mówi się jednak o jednej bardzo ważnej kwestii…
Często brakuje nam miejsca i przestrzeni, aby zacząć wdrażać te czynności do swojej codziennej rutyny. Choć tak naprawdę nie o miejsce i przestrzeń tu chodzi, a o prywatność, intymność i poczucie komfortu:
Nagle te 5 minut, które mieliśmy poświęcić na relaks staje się… jeszcze bardziej stresującym czasem. Szukasz w całym domu najmniejszego skrawka miejsca, w którym nie słychać odgłosów domowników. Próbujesz odgrodzić swoje biurko, aby nie czuć na sobie wzroku współpracowników. Starasz się znaleźć strój do ćwiczeń, który ukryje niedoskonałości Twojej sylwetki i aktywność, której wykonywanie przez zaledwie 5 minut nikogo nie zdziwi.

Jak uciec od codzienności?

W takich chwilach wydaje się to niemożliwe lub wymaga od Ciebie bardzo dużo wysiłku oraz inwestycji. Zaczynasz w głowie snuć wiele wizji zmian, które niezwykle trudno zrealizować. To frustruje Cię jeszcze bardziej, bo wiesz, że nie tylko teraz jest Ci źle, ale również przyszłość maluje się w czarnych barwach.

Nie trzeba przy tym uciekać się do tak drastycznych posunięć. Swój komfort, relaks i prywatność możesz odnaleźć w oazie spokoju, jaką jest SPA. Nie musisz też w tym celu wyjeżdżać do drogiego hotelu w górach, aby skorzystać z takiej oferty. Wiele miejsc, które oferują usługi SPA znajdziesz w swoim mieście. W liczącej ok. 140 tys. mieszkańców Zielonej Górze jest to np. FLUO Wellness.

Co daje wyjście do SPA w mieście?

Przede wszystkim wygodę – i to na wielu różnych płaszczyznach. Przede wszystkim wychodzisz do miejsca, w którym każdy dąży do relaksu. Tu nie ma krzyczących dzieci, poirytowanego partnera, czy marudzącego szefa. Wszyscy zbierają się w SPA, aby się wyciszyć. Poza grzecznościowym “dzień dobry” z nikim nie zamienisz nawet słowa.
Z oferty SPA w Twoim mieście możesz skorzystać wtedy, kiedy tylko możesz: 30 minut przed pracą, godzina po obiedzie, a może sobotni poranek? Jest naprawdę wiele możliwości, aby taką aktywność wpisać do swojego kalendarza. Nie musisz tego planować, jak tygodniowego wyjazdu, czy prosić szefa o urlop. Ty ustalasz, kiedy się zrelaksujesz.
Do relaksu w SPA nie potrzebujesz żadnych dodatkowych akcesoriów. Większość stref tego typu to przestrzenie beztekstylne. Oznacza to, że Goście poruszają się po nich bez ubrań – w częściach wspólnych zakrywając się ręcznikiem. Możesz mieć swój własny lub wypożyczyć takowy na miejscu. Nawet jeśli nie jesteś mistrzem organizacji, możesz w okamgnieniu mieć wszystko, co potrzebne do Twojego relaksu w SPA.
W Zielonej Górze, we Fluo Wellness, wprowadziliśmy także dodatkową zasadę, którą nasi Goście niezwykle sobie cenią. Wszelkie urządzenia mobilne pozostawia się w szatni, przed wejściem do Strefy SPA. To pozwala faktycznie się wyciszyć i odciąć się od świata zewnętrznego. Nic nie powstrzyma Cię przed głębokim relaksem, pełnym komfortu, wyciszenia i prywatności – tak, jak lubisz.

Lubisz zgłębiać świat relaksu?

Pomożemy Ci w tym! Zajrzyj na naszego bloga Fluo Wellness, w którym znajdziesz przydatne artykuły o sposobach na relaks – ten domowy i profesjonalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obecnie jesteśmy zamknięci - zmieniamy się dla Was